Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Sulm me thikë në Gjermani/ Tre të vdekur dhe 6 të plagosur, agresori qëllohet me karrige nga kalimtarët (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën tre të vdekur dhe gjashtë të plagosur në një sulm me thikë në Gjermani. Lajmi u bë me dije nga policia, e cila postoi njoftimin në Twitter

Ngjarja ndodhi ditën e sotme në një nga rrugët e Wuerzburg, në Gjermani. Sulmuesi u arrestua nga oficerët e policisë, ndërsa kalimtarët e qëlluan me karrige para se ta arrestohej.

Në pamjet e publikuara, sulmuesi i dyshuar shihet i zbathur dhe i armatosur me një thikë të gjatë, ndërsa, kalimtarët bërtasin dhe përpiqen ta ndalojnë atë.

“Ai kishte një thikë vërtet të madhe me të dhe po sulmonte njerëzit. Dhe pastaj shumë njerëz u përpoqën t’i hidhnin karrige ose çadra ose telefona celularë dhe ta ndalonin”, tha Julia Runze, një dëshmitare nga vendngjarja.

Më shumë

spot_img
spot_img