Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Sulm me thikë në Frankfurt, tre persona të lënduar (Dyshimet e para për autorin)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ef577e4f17098fdb337212347e3ae879

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Frankfurt të Gjermanisë, ku një person ka sulmuar me thikë disa qytetarë.

Bëhet me dije se një person, para stacionit të trenit ka qëlluar me thikë tre persona.

Mediat e huaja bëjnë me dije se të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Organet ligjzbatuese në gjermani pas arrestimit nuk dhanë informacione të detajuara mbi identitetin e autorit të sulmit.

Paraprakisht thuhet se autori që ka qëlluar me thikë qytetarët ka qenë në efektin e drogës, dhe nuk raportohet për sulm terrorist.

Më shumë

spot_img
spot_img