Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Sulm me raketa në Kabul, 8 të vrarë dhe 30 të plagosur

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

15772d653ff4e5557ce6d1e04c4c0a22

Një sulm me raketa në Kabul ditën e sotme ka shkaktuar 8 viktima dhe ka lënë të plagosur 30 të tjerë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se sulmi ndodhi pak orë para se Sekretari i Shtetetit të SHBA, Mike Pompeo të zhvillonte një takim me negociatorët Talibanë në një përpjekje për të rifilluar bisedimet e paqes.

Kujtojmë që pak ditë më para administrata e Trump njoftoi planet për të tërhequr 2.000 trupa nga Afganistani në mes të muajit janar.

_115592358_e223fe3c-db23-403f-9832-5d555332a1c4.jpg_115592354_gettyimages-1229704405.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img