Sulm me raketa në Kabul, 8 të vrarë dhe 30 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:02 21-11-2020 Sulm me raketa në Kabul, 8 të vrarë dhe 30 të plagosur

Një sulm me raketa në Kabul ditën e sotme ka shkaktuar 8 viktima dhe ka lënë të plagosur 30 të tjerë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se sulmi ndodhi pak orë para se Sekretari i Shtetetit të SHBA, Mike Pompeo të zhvillonte një takim me negociatorët Talibanë në një përpjekje për të rifilluar bisedimet e paqes.

Kujtojmë që pak ditë më para administrata e Trump njoftoi planet për të tërhequr 2.000 trupa nga Afganistani në mes të muajit janar.

_115592358_e223fe3c-db23-403f-9832-5d555332a1c4.jpg_115592354_gettyimages-1229704405.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Delja lind krijesën e ÇUDITSHME pa buzë dhe pa vrima në hundë, banorët ngelën me gojë hapur
Në rast përkeqësimi të situatës nga Covid-19 të gjithë i kishin sytë nga Gjermania, por atje spitalet po tejmbushen... »
Article Logic
Execution time: 0.010896921157837
array(1) { ["section"]=> string(60) "sulm-me-raketa-ne-kabul-8-te-vrare-dhe-30-te-plagosur-228618" }