Sulm me bombë në Kanada, raportohen 15 të plagosur rëndë

Publikuar tek: bota, më 21:56 25-05-2018 Sulm me bombë në Kanada, raportohen 15 të plagosur rëndë Nga vendngjarja

Dy persona të maskuar kanë terrorizuar mëngjesin e sotëm Toronton e Kanadasë, pasi montuan një bombë në një restorant amerikan.

Sipas policisë vendase, nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur rëndë 15 persona, ndërsa në lokal po organizoheshin njëkohësisht dy festa ditëlindjesh për fëmijë.

Sakaq grupet hetimore po punojnë për kapjen e autorëve, të cilët dyshohen se janë të moshave 23 dhe 69 vjeç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « GODITET SHBA-ja, stuhia Alberto kalon pritshmëritë
»
Article Logic
Execution time: 0.01157808303833
array(1) { ["section"]=> string(62) "sulm-me-bombe-ne-kanada-raportohen-15-te-plagosur-rende-122111" }