Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sulm me armë në shkollë, nxënësja qëllon me pistoletë dy bashkëmoshatarët dhe pastruesen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës  ku një vajzë 12-vjeçare ka qëlluar dhe plagosur dy nxënës dhe pastruesen e shkollës.

Sipas autoriteteve nxënësja në klasën e gjashtë, indetiteti i të cilës nuk është bërë i ditur për mediat u fut në ambientet e shkollës me armë dhe menjëherë hapi zjarr. Një mësuese arriti ta neutralizonte vajzën dhe e mbajti atë deri në momentin që policia mbërriti në vendin e ngjarjes.

Të plagosurit u dërguan drejt spitalit dhe fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Deri tani motivi i ngjarjes nuk dihet, ndërkohë që FBI po punon për zbardhjen e plotë.  Ky është sulmi i dytë në një shkollë në Ajdaho, pasi në vitin 1999, një nxënës i shkollës së mesme në Notus gjuajti me armë, duke plagosur një nxënës tjetër.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img