Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Sulm me armë në Majemi, të paktën 3 të vdekur dhe dhjetra të plagosur në festën e diplomimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë raportohet në Majemi të Shteteve të Bashkuara ku të paktën tre persona kanë humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë.

Policia amerikane bën me dije se një person ka hapur zjarr në një festë diplomimi që po mbahej në një restorant në Kendall. Sipas të dhënave paraprake, tre persona kanë humbur jetën dhe gjashtë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Gjashtë të plagosurit arritën të largohen nga vendngjarja me makinat e tyre dhe po trajtohen në spital. Ndërsa një makinë u përplas me murin e kampusit gjatë largimit nga skena e krimit. Dy viktima ndodheshin brenda kësaj makine ku u gjetën dhe armë. Por është e paqartë nëse ata janë autorët e ngjarjes së rëndë.

“Kjo duhet të marrë fund, dhuna duhet të ndalojë! Po humbasim njerëz dhe po shkatërrohen familje për shkak të krimeve pa kuptim”, tha drejtori i policisë së Majemit, Freddy Ramirez.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img