Sulm me armë në “Champs Elysees”, raportohet për viktima

Publikuar tek: bota, më 20:37 20-04-2017 Sulm me armë në “Champs Elysees”, raportohet për viktima

Përplasje mes policisë dhe një personi të armatosur raportohet në një prej rrugëve më të famshme në botë “Champs Elysees”, në Paris.

Sipas burimeve paraprake dyshohet se të paktën dy oficerë policie janë plagosur dhe një ka mbetur i vrarë nga shkëmbimi i zjarrit me autorin që raportohet të jetë qëlluar për vdekje nga policia. Dyshohet se në sulm është përfshirë edhe një person tjetër.

Policia pariziene ka njoftuar përmes rrjeteve sociale që të evitohet kalimi nga kjo zonë tepër e populluar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TIME100: Nga Neymar te Kim Jong Un dhe Ivanka Trump. Ja 100 njerëzit më me influencë në botë për 2017-ën
Terror në Paris, vijojnë të shtënat me armë, vriten dy policë »
Article Logic
Execution time: 0.012381076812744
array(1) { ["section"]=> string(59) "sulm-me-arme-ne-champs-elysees-raportohet-per-viktima-75863" }