Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

TRAGJIKE/ Sulm me armë në një çerdhe, 31 të vrarë në Tajlandë, mes tyre edhe fëmijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qendër parashkollore për fëmijë në Tajlandë. Një ish-oficer policie hapi zjarr, duke lënë të vdekur të paktën 31 persona, mes tyre dhe fëmijë.

Personi i armatosur është ende i lirë pas sulmit në Nong Bua Lamphu, në veri-lindje të vendit.

Sipas Policisë sulmuesi Panya Khamrab, 34 vjeç, qëlloi dhe goditi me thikë fëmijë dhe të rritur dhe tani ndodhet në arrati, ndërsa motivi i sulmit është i paqartë. Autoritetet po punojnë për kapjen dhe  arrestimin e autorit.

Hetuesit thanë se oficeri ishte shkarkuar së fundmi, ndërsa shtojnë se ai u pa për herë të fundit duke ngarë një kamion të bardhë Toyota me katër dyer, me targa regjistrimi të Bangkok.

Autori i masakrës, Panya Khamrab
Autori i masakrës, Panya Khamrab

Më shumë
spot_img


spot_img