Sulm makabër në Meksikë, vriten 11 persona në një lokal

Publikuar tek: bota, më 07:00 28-09-2020 Sulm makabër në Meksikë, vriten 11 persona në një lokal Foto

Një masakër ka ndodhur në një lokal në Meksinë në orët e para të mëngjesit të së dielës, ku u gjetën të vrarë 11 persona.

 

Autoritetet meksikane të Guanajuato thanë se trupat e shtatë burrave dhe katër grave u gjetën në lokal në qytetin Jaral del Progreso. Një grua tjetër u gjet e plagosur me armë zjarri, por jashtë rrezikut për jetën.

Kjo nuk është hera e parë që ndodh një ngjarje e tillë në këto qytete. Persona të armatosur më herët kanë vrarë 24 njerëz në një qendër rehabilitimi të drogës në Guanajuato, duke shënuar një nga vrasjet më të këqija.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Epidemiologu zviceran jep lajmin e mirë: Në fillim të 2021 COVID do të jetë si një grip i zakonshëm
»
Article Logic
Execution time: 0.010941982269287
array(1) { ["section"]=> string(61) "sulm-makaber-ne-meksike-vriten-11-persona-ne-nje-lokal-221891" }