Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Sulm kibernetik: Dalin sheshit të dhënat sensitive të 143 milion personave

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompania amerikane e monitorimit të Kredive ka njoftuar se një sulm kibernetik i madh ka ekspozuar të dhënat sensitive të plot 143 milion amerikanëve.

Kompania me bazë në Atlanta thotë se “kriminelët” kanë hakuar aplikacionet e ueb-faqeve amerikane duke arritur të vjedhin të dhënat, ngjarje që ka ndodhur mes majit dhe korrikut.

Në njoftim thuhet se janë publikuar numrat e Sigurimeve Shoqërore, datat e lindjes, adresat dhe, në disa raste, numrat e patentës së shoferit. Po ashtu janë publikuar edhe numrat e kartave të kreditit për 209,000 konsumatorë amerikanë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img