Sulm i tmerrshëm terrorist, 26 të vdekur, mes tyre 7 fëmijë

Publikuar tek: bota, më 16:58 09-03-2017 Sulm i tmerrshëm terrorist, 26 të vdekur, mes tyre 7 fëmijë

Një sulm terrorist nga ekstremistët e ISIS me pasojë vdekjen e 26 personave dhe plagosjen e 25 të tjerëve ka ndodhur sot në një dasmë Irak.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të qytetit Tikrit dhe 'Associated Press' bën me dije se 7 nga viktimat janë fëmijë.

Menjëherë pas sulmit përgjegjësinë e kanë marrë militantë të Shtetit Islamik të cilët kanë pranuar se kanë kryer sulmin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet rëndë me makinë aktori i njohur i Hollywood, thyen 15 brinjë (Foto)
Asistentja e “Amazon” (nuk) i përgjigjet pyetjes nëse spiunon përdoruesit te CIA (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011595964431763
array(1) { ["section"]=> string(63) "sulm-i-tmerrshem-terrorist-26-te-vdekur-mes-tyre-7-femije-71347" }