Hapësire reklamuese

Bota

Sulm i armatosur në Zvicër, humbin jetën 2 persona

Shkruar nga Newsbomb
Sulm i armatosur në Zvicër, humbin jetën 2 persona

Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa një tjetër mbeti i plagosur në Zvicër, si pasojë e një sulmi të armatosur.

Mediat lokale bëjnë me dije se se autori pasi qëlloi me armë zjarri u largua nga vendngjarja. Por u arrestua pas disa orësh ndjekje nga policia.

I dyshuari 36-vjeçar është arrestuar gjatë pasdites, me urdhër të prokurorit publik. Viktimat janë një 34-vjeçare dhe një burrë 41-vjeçar. Të dy ishin banorë të Valais dhe jetonin në Valais qendror. E plagosur ka mbetur një grua Valais 49 vjeç.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese