Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Sulm ambasadorit kinez, shpërthen makina e mbushur plot eksploziv, 4 persona humbin jetën dhe 12 të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një hotel luksoz në qytetin pakistanez të Quetta. Si pasojë e një shpërthimi kanë humbur jetën katër persona dhe 12 të tjerë janë plagosur.

Sipas mediave të huaja, ambasadori kinez në Pakistan dyshohet të ketë qenë objektivi i sulmit, mirëpo ai nuk ishte i pranishëm në vendin e ngjarjes në momentin e shpërthimit. Talibanët pakistanezë kanë marrë përsëripër sulmin duke mos dhënë më shumë detaje.

Siç bëhet e ditur, automjeti shpërtheu në parkun e hotelit dhe zjarri u përhap disa automjete të tjera afër. Gjatë muajve të fundit kemi patur një rritje të numrit të sulmeve nga organizatat e tjera militante.

Më shumë


spot_img

spot_img