Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Sulltan Novruzi, Kryemadhin komenton djegien e mandateve: Dashuri për kombin

Lajme të ngjashëm

Kryeyarja e LSI, Monika Kryemadhi nga Kryegjyshata e bektashinjve uroi të gjithë besimtarët për festën e Sulltan Novruzit.

“Sot është 22 marsi është dita e Sulltan Novruzit, por në fakt është edhe dita e demokracisë njerëzore. Në këtë ditë kaq të bukur pranvere unë ju uroj të gjithë shqiptarëve gëzuar Sulltan Novruzin”, tha ajo.

Më tej Kryemadhi u pyet nga gazetarët edhe për deklaratën e kreut të Kryegjyshatës,  i cili kërkoi dialog në politike.

“Dashuria për kombin është djegia e mandate që bëri opozita se ajo tregon ndarjen përfundmitare”, tha Kryemadhi.

E pyetur më tej për deklaratën e presidentit Meta, ajo nuk pranoi të komentojë më gjatë. Po ashtu kryetarja e LSI, u pyet edhe për kandidaturën e Erion Veliaj për një mandat të dytë në Tiranë e çfarë qendrimi ka opozita. 

“I uroj suksese Erion Velisë sot në ditë Novruzi, nesër flasim për Erionin dhe ça ka mbrapa Erionit.Gjithë të mirat dhe gëzuar!”, përfundoi Kryemadhi. 


Më shumë