Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

PËR HERË TË PARE PAS TRE DEKADASH/ Shqipëria prodhon naftë nga gjithë puset e Albpetrol, kompania drejt performancës pozitive si “minierë” e arit të zi për buxhetin e shtetit (Të dhënat)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë muajve të fundit kompania Albpetrol ka korrur një sërë suksesesh, pas finalizimit me sukses të dy ankandeve të naftës pas një periudhe të gjatë mungesash, që ka sjellë përmirësim të ndjeshëm të situatës financiare.

Gjithashtu shitjet e naftës nga Albpetrol Sh.a kanë bërë të mundur hapjen e kapaciteteve depozituese, që ka çuar në riaktivizimin e të gjithë puseve prodhues në të gjitha vendburimet që administrohen nga Albpetrol.

Puset prodhues janë riaktivizuar shpejt, sado që kanë qenë ndalur për një kohë të caktuar, teksa është realizuar dhe tejkaluar prodhimi ditor i naftës që ishte programuar për vitin 2021.

Më shumë

spot_img
spot_img