Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Suedia dhe Danimarka nisin kontrollet e përbashkëta kundër bandave kriminale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Suedia dhe Danimarka deklaruan sot se kanë rënë dakord të rrisin kontrollet e përbashkëta kundër bandave kriminale, pasi të dy shtetet kanë vënë re një seri shpërthimesh dhe të shtënash.

“Kriminaliteti është një problem ndërkufitar dhe mund ta zgjidhim vetëm së bashku”, theksoi kryeministri suedez, Stefan Lofven, në një deklaratë pas bisedimeve në Stokholm me homologen e tij daneze, Mette Frederiksen, shkruan Botasot, transmeton Newsbomb.al.

Të dy kryeministrat socialdemokratë, deklaruan se kanë rënë dakord të krijojnë të ashtuquajturin “Ekipi i Përbashkët Analitik”, për të rritur bashkëpunimin policor dhe shkëmbyer inteligjencën, si pjesë e luftës së krimit të organizuar në rajonin e përbashkët kufitar, Oresund.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img