Hapësire reklamuese

Politikë

Subashi nxjerr videon e Alibeajt: Ndanim të njëjtin mendim për mbetjet; Tabaku: Do e administrojmë si provë telefonin

Shkruar nga Newsbomb
Subashi nxjerr videon e Alibeajt: Ndanim të njëjtin mendim për

Kryetari i Bashkisë së Fierit Armando Subashi teksa po jep dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për inceneratorët, ka sjellë një video të një deklarate të Enkelejd Alibeajt, sipas së cilit thotë se kanë pasur të njëjtin mendim për fushën e mbetjeve në Fier, por më pas video është mbyllur. Pas kësaj kryetarja e Komisionit, Jorida Tabaku tha se do i administrohet celulari si provë.

Pjesë nga debati:

Armando Subashi: Kemi qenë në një mendje dhe një nga prioritet tona nëse do fitonim bashkinë do ishte fusha e mbetjeve që ekziston aty. Do ju sjell një prononcim të Alibeaj.

Jorida Tabaku: Me shumë dëshirë e thërras edhe Alibeajn po ta kërkonin socialistët. Por dëshmoni ju. Do ta administroj si provë edhe këtë deklaratë të Alibeajt.

Armando Subashi: Është shumë e mirë

Jorida Tabaku: Gjëra të mira thotë Alibeaj. Jua them unë se çfarë thotë. E kam dëgjuar dhe ka vlerësuar situatën që ka degraduar, ka mbetje, jam shumë e qartë, do e admistrojmë dhe celularin.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese