Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Stuhitë e dëborës dhe i ftohti ekstrem pengojnë shpërndarjen e vaksinave në SHBA, vonohen 6 milionë doza

spot_img

Lajme të ngjashëm

d2715706b0246bf0a8f1a5dcef9cc105

SHBA është përfshirë nga një mot i acartë dhe me stuhi të mëdha dëbore, ndërkohë që ndërpreja e energjisë elektrike në disa zona solli mbylljen e më shumë se 2 mijë qendrave të vaksinimit.

Për pasojë u vonua edhe shpërndarja e 6 milionë dozave në 50 shtete amerikane. Deri në fillim të muajit në SHBA shpërndaheshin mesatarisht më shumë se 1.5 milionë doza të vaksinave.

Moti i ashpër bëri që Presidenti Biden të shtynte vizitën nga e enjtja në të premten në Kalamazu të shtetit Miçigan, për të parë nga afër fabrikën e kompanisë Pfizer që prodhon vaksinat kundër koronavirusit.

Më shumë

spot_img