Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Stuhia në Itali, humbin jetën dy presona nga përmbytjet

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stuhia që gjunjëzoi Katania-n në Itali shkaktoi përmbytjen e spitalit Nesima Garibaldi. Uji ka depërtuar në pavijone dhe dhoma dhe pacientët brenda po përjetojnë momente paniku.

Teksa theksohet se situata në provincën Katania është shumë kritike, zyra e kryetarit të rajonit, Nello Musumeci konfirmoi se tashmë ka dy viktima dhe se një person i tretë është i zhdukur.

Meteorologët thonë se Italia po goditet nga një stuhi e rrallë mesdhetare që po njihet tashmë si “Medi-uragan”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img