Hapësire reklamuese

Aktualitet

Stuhia lë në errësirë kuksianët, reshjet e shiut përfshijnë qytetin verilindor

Shkruar nga Newsbomb
Stuhia lë në errësirë kuksianët, reshjet e shiut

Prej ditësh vendi është përfshirë nga moti i keq me reshje të dendura shiu dhe erëra të forta, duke shkaktuar përmbytje në shumë qytete.

Ashtu si dhe ishte parashikuar nga meterologët reshjet e shiut kanë nisur edhe pasditen e kësaj të diele. Situata problematike raportohet në qarkun e Kukësit, ku si pasojë e reshjeve të dendura të shiut shumë fshatra janë pa energji elektrike.

Njësitë administrative Shtiqën, Tërthore, Kolsg, Surroj, Arrën, Malzi janë në errësirë, për shkak të heqjes së energjisë elektrike. Gjithashtu, edhe disa lagje të qytetit të Kukësit janë pa energji elektrike.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese