Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Stuhia IDA godet Nju Jorkun, qyteti shpall gjendjen e jashtëzakonshme

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në qytetin e Nju Jorkut pasi u godit nga reshjet rekord të shiut dhe përmbytjet si pasojë e stuhisë Ida.

Mediat e huaja kanë publikuar pamje ku shihet sesi uji ka vërshuar në rrugë, në stacionet e metrosë dhe shtëpitë e njerëzve.

New Jersey gjithashtu shpalli një emergjencë dhe raportoi të paktën një vdekje.

Policia e Nju Jorkut u ka bërë thirrje njerëzve që të qëndrojnë jashtë rrugëve dhe departamenti i zjarrfikësve ka thënë se po i përgjigjet thirrjeve nga i gjithë qyteti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img