Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Stuhia godet SH.B.A-në qëndrore, 2000 fluturime ajrore të anulluara

Lajme të ngjashëm

Stuhia dimërore që po drejtohet në pjesën verilindore të Amerikës ka vënë në rrezik më shumë se 9 milionë njerëz në Chicago, dhe reth 65 milionë njerëz janë paralajmëruar në 18 shtete të tjera.

Reth 350 pajisje të ndryshme janë shpërndarë në Chicago për të ndihmuar në mbajtjen e hapur të rrugëve në mënyrë që banorët të ndihen të qetë dhe të sigurtë.

Më shumë se 2000 fluturime janë anulluar në qytetet e goditura nga stuhia e dëborës vetëm këtë të Dielë. 

Më shumë