Stuhia godet SH.B.A-në qëndrore, 2000 fluturime ajrore të anulluara

Publikuar tek: bota, më 22:41 01-02-2015 Stuhia godet SH.B.A-në qëndrore, 2000 fluturime ajrore të anulluara

Stuhia dimërore që po drejtohet në pjesën verilindore të Amerikës ka vënë në rrezik më shumë se 9 milionë njerëz në Chicago, dhe reth 65 milionë njerëz janë paralajmëruar në 18 shtete të tjera.

Reth 350 pajisje të ndryshme janë shpërndarë në Chicago për të ndihmuar në mbajtjen e hapur të rrugëve në mënyrë që banorët të ndihen të qetë dhe të sigurtë.

Më shumë se 2000 fluturime janë anulluar në qytetet e goditura nga stuhia e dëborës vetëm këtë të Dielë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Charlie Hebdo” ndërpret pa afat botimin
Shpëton për ‘’mrekulli’’ nga vrasja me gurë, ISIS-i i fal jetën gruas »
Article Logic
Execution time: 0.02207088470459
array(1) { ["section"]=> string(71) "stuhia-godet-sh-b-a-ne-qendrore-2000-fluturime-ajrore-te-anulluara-2094" }