Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Stuhia e fuqishme në Romë, 40 fëmijë bllokohen në një azil nga përmbytjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stuhia e fuqishme që ka goditur qytetin e Romës vijon të shkaktojë dëme, por dhe izolimin e banorëve.

Pjesa veriore e kryeqytetit është zona më e prekur e rrebeshit, duke bërë që rrugët t’i ngjasojnë një lumi të vërtetë nga përmbytjet.  Mediat italianë bëjnë me dije se në komunën e Castelnuovos, afër urës së Milvios, 40 fëmijë dhe 6 të rritur janë bllokuar në një azil si pasojë e përmbytjeve.

Ekipet e shpëtimit arritën fatmirësisht t’i nxirrnin të gjithë nga zona e rrezikut. Janë rreth 50 ndërhyrje të kryera deri më tani nga zjarrfikësit për t’i bërë rrugët të sigurta dhe për të rikthyer qarkullimin.

Kujtojmë që stuhia e fortë goditi Romën pasditen e së martës, duke krijuar kaos dhe trafik të rënduar në shumë zona të kryeqytetit italian.

Më shumë

spot_img
spot_img