Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Stuhia e dëborës përfshin autostradën, aksidentohen me dhjetra makina (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

bffd13f371c5668cbab21c87f44c1e4f

Një stuhi e madhe dëbore ka goditur një autostradë në Japoninë veriore, duke shkaktuar dhe një aksident masiv duke përfshirë 130 makina.

Mediat e huaja bëjnë me dije se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person, ndërsa kanë mbetur të plagosur 10 të tjerë.

Stuhia mbuloi një pjesë të autostradës Tohoku në prefekturën Miyagi rreth mesditës. Japonia është goditur nga stuhitë e mëdha të borës javët e fundit në disa pjesë të vendit duke parë dyfishin e reshjeve të pritshme të borës.

Në foto e mëposhtme shihet aksidenti masiv, sesi shoferët për shkak të stuhisë kanë humbur kontollin duke shkaktuar edhe aksidentin.

Screenshot_16.pngScreenshot_17.pngScreenshot_18.png_116575606_mediaitem116567736.jpg_116575608_mediaitem116575607.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img