Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Stuhia detare, tragetet Durrës-Bari me 10 orë vonesë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

30f7c0b42049c2af969810dab53c12ad

Moti me erë ka përfshirë dy brigjet e Adriatikut që nga mesdita e djeshme dhe kjo ka shkaktur probleme dhe vonesa.

Bëhet me dije se për shkak të stuhisë detare tragetet Durrës-Bari dhe anasjelltas janë 10 orë me vonesë.

Tragetet e nisura nga Durrësi dhe Bari mbërrijnë në porte rreth orës 14:00, ndërsa tragetet e Durrësit dhe Barit janë nisur mëngjesin e sotëm në orën 06:00.

Mësohet se trageti ‘Ankona’ Durrës është në orar dhe mbërrin në port rreth orës 11:00.

Ndërkohë anijet e tonazhit të vogël dhe peshkarexhat janë në spirancë derisa të pushojë stuhia detare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img