Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Stuhi në SHBA dhe temperatura nën 0°C, shpëtohen mijëra breshka deti (PAMJE TË RRALLA)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

95fb9f6be52f46a90e7f7af45db0aaf2

Stuhia e dimrit ka goditur Teksasin në SHBA, duke ndikuar negativisht në jetën e egër në këtë zonë.

Temperaturat e ulta që kanë ngrirë gjithçka kanë ndikuar dhe tek breshkat e detit, të cilat e kanë të vështirë të notojnë si dhe të gjejnë ushqim.

Kështu që është ngritur një grup që kanë shpëtuar me mijërë breshka.

Breshkat janë dërguar në një qendër në jug të Teksasit, ku janë vendosur në një ambiet me temperaturë të përshtatshme.

“Ne jemi duke u përpjekur të bëjmë më të mirën që mundemi për të shpëtuar sa më shumë breshka”, tha Ed Caum, drejtori ekzekutiv i Kongresit të Jugut Padre Island dhe Byroja e Vizitorëve.

skynews-turtles-cold_5276291.jpgScreenshot_20.pngScreenshot_21.pngskynews-turtles-cold_5276289.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img