Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Stuhi e fortë në ishujt Karaibe, 12 të vdekur dhe disa të zhdukur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1cd011e3174398061f903d1467139cd8

Një stuhi e fuqishme ka goditur ishujt e Karaibeve duke lënë të vdekur 12 persona.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Uragani Marco dhe Stuhia Laura sollën erëra të mëdha dhe shi të dendur duke shkaktuar 9 viktima në Haiti dhe tre të tjerë në Republikën Dominikane.

Sakaq, bëhet me dije se disa persona rezultojnë të  zhdukur mes tyre një grua dhe foshnja e saj.

200 shtëpi janë shkatërruar, ndërsa 1.000 persona janë evakuuar.

_114087529_fbd68e97-4fd4-4bd1-aaf6-ca65ad032c63.jpg_114087531_0a337fe1-599a-4eb8-bee1-406ec304ee65.jpg_114087798_b7497ee1-0c3d-4d86-8d8f-b813c2f89442.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img