Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Studio s’është e jotja, është e T.CH, mos më ndërprit’, replika të FORTA mes deputetit miliarder dhe moderatores: Të ndërpres që ç’ke me të…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

247e65125a348eed81c1d3c0f4430711

Në emisionin “OPEN” po diskutohet lidhur me deklaratën e Yuri Kim për liderët politikë, që të mos fusin në listat e tyre për kandidatët për deputetë persona të inkriminuar.

Mirëpo gjatë diskursit të deputetit socialist Alket Hyseni, ndërhyri moderatorja Eni Vasili dhe deputeti u acarua, duke pretenduar se ishte e disata herë që ndërpritet, ndërkohë që për PD panelistët e tjerë janë lejuar të flasin deri në fund.

Vasili: Më fal pak Hyseni…

Hyseni: Të lutem mos më ndërprit mua se po flas, e di që s’e pëlqeni PS, por më lini të flas unë për PS meqë jam pjesë e saj.

Vasili: Mos bëni etiketime, mos më thoni mua kë pëlqej dhe kë jo, nuk keni të drejtë, unë jam këtu për të drejtuar emisionin.

Hyseni: Po nuk më ndërpret dot mua se po flas…

Vasili: Të ndërpres që ç’ke me atë punë ore, çfarë thua o Alket?!

Hyseni: Kjo studio s’është e jotja është e topchannel.

Vasili: Ou? E imja është, emsionin e drejtoj unë!

Hyseni: Ps është ajo parti që…

Vasili i ndërpret sërish

Hyseni: Do më lësh të përgjigjem unë apo jo? Se latë të përgjigjen të gjitha pyetjet për PD.

Vasili: Të gjitha le të përgjigjen.

Hyseni: Retorikën e politikës le ta bëjnë në fushatë këta, jo në studio.

***

Lexo edhe: ‘Kreu i Bashkisë Kavajë me probleme me ligjin u bë kreu i PS’, deputeti i kthehet ashpër Shabanit: Po gënjen! Tërhiqe deklaratën ose…

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img