Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

STUDIMI: Përzierja e vaksinave anti-COVID-19 mund të shkaktojë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përzierja e dozave të vaksinave kundër COVID-19 shkakton efekte të lehta anësore, por është i sigurtë, sipas të dhënave nga një studim i Oksfordit.

Studimi i udhëhequr nga Universiteti i Oksfordit, filloi në muajin shkurt për të krahasuar efektin e administrimit të dozës së parë të vaksinës të zhvilluar nga Oxford, të kompanive AstraZeneca dhe Pfizer, është thënë në një studim të kryer për Vaksinat në Universitetin e Oksfordit.

Në studim u përfshinë 850 vullnetarë të moshave mbi 50-vjeç e lart, ndërsa rezultatet e para priten të publikohen në qershor.

Më shumë

spot_img
spot_img