Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.6kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Studimi i ri, ja si ndikon përdorimi i marijuhanës në kënaqësinë seksuale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një studim i ri u publikua nga Universiteti i Filadelfias në të cilin thuhet se përdorimi i marijuhuanës rrit kënaqësinë gjatë seksit dhe sjell orgazmë më të gjatë për gratë.

Studimi, shtrirë në harkun kohon 2017-2018, u publikua në revistën ‘Sexual Medicine’ dhe në të morën pjesë plot 373 vajza.

Sipas studimit nga këto vajza, 65 % të tyre deklaruan se ato ndienin më shumë kënaqësi gjatë seksit dhe 73% e tyre kishin një orgazmë më të gjatë.

Madje shume gra deklaruan se përdorimi i marijuhuanës i eksitonte më shumë dhe të tjera nuk ndienin dhimbje.

Thuhet gjithashtu se sasia e vogël e marihuanës bën mirë për rrahjet e zemres dhe për shkatërrimin e qelizave kancerogjene.

Ky studim sigurisht që do ngjallë shumë reagime lidhur me përdorimin e marijuhuanës.

 

53287834_437931566774586_8733026478347780096_n.png

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img