Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Studimi i fundit në Turqi: Vaksina kineze “Sinovac” krijon imunitet te 97% e të vaksinuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një studim i fundit i kryer në Turqi ka dalë në përfundimin se vaksina kineze “Sinovac” krijon mbrojtje ndaj koronavirusit te 97% e personave që vaksinohen.

Sipas mediave turke, Sinovac krijon imunitet të lartë në 99.2% të rasteve te gratë, ndërsa te burrat në 95.7% të rasteve.

Ky studim u krye te më shumë se 1 mijë vullnetarë, të cilët injektuan dy dozat e vaksinës dhe shkencëtarët panë se imuniteti arrinte në nivele të larta 28 ditë pas dozës së dytë.


Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img