Hapësire reklamuese

Politikë

‘Studentja në protestë me çantë Prada’, deputeti i PD-së sulmon Mira Kazhanin: Je media e kazanit, të rinjtë nuk kanë lekë të paguajnë tarifat e shkollës dhe të hanë bukë

Shkruar nga Newsbomb

Deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho sapo ka reaguar në ‘Facebook’ në lidhje me shkrimit e bërë nga gazetarja Mira Kazhani.

Ajo shkruante rreth protestës së studentëve dhe se si në një moment një vajzë pjesëmarrëse mbante çantë ‘Prada’ dhe përdori gishti e mesit ndaj Kazhanit ndërkohë që protestonte.

Duket që këtë reagim, Sapo nuk e ka pritur mirë, ai e ka quajtur gazetare kazani të jashqitjes së Rilindjes dhe një mostër qeveritare jo për kauza të shoqërisë por për hargalije personale.

‘Ja media e kazanit dhe gazetarja e kazanit te jashteqitjes se Rilindjes. Studentet nuk kane leke te paguajne tarifat e shkolles dhe te hane buke, kjo monster qeveritare thote kane cante Prada. Sa per ate gishtin e ke ngritur vete dhe jo per kauza te shoqerise por per hargalisje personale’, shkruan Edmond Spaho.


Screenshot_10.png

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese