Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Studentja e inxhinierisë del në foltoren e PD dhe i bën këtë pyetje kryeministrit Rama

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d2395a788252e86be3324f95f38580cb

Edona, studentja 22 vjeçare e inxhinierisë ka dalë sot në foltoren e Partisë Demokratike për të pyetur kryeministrin Edi Rama përse nuk e shkarkon kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshin.

Edona pyet nëse për Ramën nuk është i majftueshëm dënimi i Rroshit nga drejtësia europiane, ndërsa thekson se bashkëmoshatarët e saj do të vazhdojnë t’ia bëjnë këtë pyetje kryeministrit.

Reagimi i Edonës:

Jam Edona 22 vjeç, studioj për inxhinieri ndërtimi.

Ndoshta Edi Rama ka zgjedhur të heshtë, por unë dhe shumë shoqe të miat, duam ta pyesim; pse nuk e shkarkon Elvis Rroshin nga Kryetar Bashkie?

Nuk i mjafton Edi Ramës ajo që Elvis Rroshi ka bërë?

Nuk është i mjaftueshëm dënimi nga drejtësia europiane për përdhunim dhe trafik droge?

A e ka menduar Edi Rama se duke mbrojtur Elvis Rroshin po inkurajon dhunuesit e grave dhe të fëmijëve?

A e ka menduar Edi Rama se duke mbrojtur Elvis Rroshin po inkurajon drogën dhe trafikantët?

A ka menduar Edi Rama se duke mos u përgjigjur, ai rreshtohet me të keqen.

Cfarë tjetër duhet të ndodhë që kryeministri të mbajë një qëndrim, të shkarkojë Elvis Rroshin?​

Lexo edhe: KQZ cakton datën se kur do merret vendimi për mandatet e Rroshit, Selamit dhe Tahirit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img