Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Studentët protestë para Ministrisë së Arsimit, kërkojnë të futen në auditore pa vaksinë dhe pa tampon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa studentë të fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Tiranës, janë mbledhur paraditen e sotme para Ministrisë së Arsimit. Ata kërkojnë që të merren masa për të lejuar futjen e tyre në auditore, pa certifikatë vaksinimi dhe pa tampon negativ.

Sot, në nisjen e vitit të ri akademik, studentët i janë drejtuar Universiteteve ku do të nisin studimet në të gjithë Shqipërinë. Edhe në Universitetet e rretheve ka pasur studentë që nuk janë lejuar në auditore sepse kanë qenë të pa vaksinuar dhe pa tampon.

Në formë protesta disa prej studentëve të Tiranës janë mbledhur sot para Ministrisë së Arsimit dhe pranë Korpusit, në Universitetin Politeknik, duke kërkuar që të lejohen të futen në mësim pas certifikatë vaksinimi dhe pa tampon.

Sipas tyre, studentët nuk duhet të ndahen në të vaksinuar dhe të pa vaksinuar. Megjithatë, ata as nuk kanë bërë thirrje për mos-vaksinim, por kanë theksuar se studentët duhet të zgjedhin vetë nesë duan të vaksinohen ose jo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img