Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Studentët mblidhen masivisht para ministrisë së Arsimit (Ndiqni protestën LIVE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu siç ishte paralajmëruar ka filluar protesta e studentëve në Tiranë.

 

Studentët e universiteteve të Tiranës janë mbledhur në këto momente para ministrisë së Arstimit.

Siç shihet nga pamjet pjesëmarrja është masive. Kjo është dita e dytë e protestës së studentëve, të cilët kërkojnë heqjen e tarifës për provimet e mbartura, uljen e taksës dhe përmirësim të kushteve në konvikte.

Ndiq protestën live:

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img