Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Stresi ka vetëm dy fjalë për festivalin e Bregoviç: Nuk na i kanë vrarë ne nënën para syve apo beben duke i çarë barkun, por shqiptarëve të Kosovës, ju lutem…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe reperi Stresi i është shtuar listës së personazheve shqiptarë të cilët janë kundër ardhjes së Goran Bregoviç në shqipëri.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shprehet se vetëm shqiptarët e Kosovës e dinë çfarë kanë kaluar gjatë luftës me Serbinë, ndaj ne nuk mund t’ju hapim plagë duke ftuar dikë që ka frymëzuar ushtarët serbë.

Stresi shton se më nuk bën thirrje për dhunë, por i ka kërkuar të gjithë shqiptarëve që të bojktotojnë koncertin ku do të këndojë Bregoviç.

“Ju analista shqipetar, nenkryetar dhe kryetar lopcar. S’kemi nevoje as per artin e as per boten e Serbise. Nuk e kemi perjetu ne masakren e Kosoves, nuk kemi humbur ne motren, femijen, baben, vellain apo kusherinjte, nuk kemi qen pjese direkte e kesaj fatkeqesie por ka qene populli e shqiptar i Kosoves qe i ka vujt keto masakra ndaj e keni shume te lehte te flisni per serbin dhe ti pritni ne konakun tuaj

Se keni provuar t’ju vrasin nenen ne sy tuaj apo beben duke ja ça barkun nenes ??? Ai keni provu keto ? Jo pra s’dini se cfare eshte te jesh pjes e gjenocidit. Turp per shtetin tone, turp per ju analista k**** meshkuj blogera, gazetare marre t’ju vije. Un nuk bej thirrje per dhune kurre me, por ju lutem bojkotojeni ate koncert te m**** plzzzzz”, shkruan Stresi në postimin e tij.

Artikulli paraprakMapo
Artikulli tjetërFjala
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img