Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Strehoi sirianët e kapur në Vlorë, Gjykata merr vendimin për pronarin e hotelit Fatos Dusha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3507fb3544c1b4ecbd6cd67510d11def

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën “arrest me burg” për Fatos Dushën, pronari i një hoteli në kryeqytet, i cili dyshohet se strehoi klandestinët e kapur disa ditë më parë në qytetin e Vlorës.

Bëhet me dije se seanca është drejtuar nga gjyqtarja Herila Çela, ndërsa prokuror ishte Hyrjet Lamaj.

Më 9 janar janë shpëtuar 50 klandestrinë në Vlorë të cilët edhe pse deti ishte i trazuar dhe me dalglë janë futur me gomone dhe janë nisur për në Itali.

Pas arrestimi siriantët kanë treguar se ka qenë pronari i hotelin Fatos Dusha që i ka strehuar në hotelin e tij fillimisht.

Më shumë

spot_img
spot_img