Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Strehoi në shtëpinë e tij 50 emigrantët sirianë që u kapën në Vlorë, togat e zeza lënë në burg 32 vjeçarin vlonjat (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dc8735421658a911e3b5bcbdbb34e851

Qazim Ismailaj, 32 vjeçari vlonjat që strehoi 50 emigrantët sirianë që u shpëtuan pak ditë më parë në det të hapur në Vlorë, është lënë nga Gjykata në masën e sigurisë “Arrest me burg”.

50 emigrantët sirianë ishin nisur me gomone për në Itali, por për shkak të motit të keq dhe detit të trazuar, mbeten për disa orë të bllokuar mes dallgëve, derisa u shpëtuan nga Roja Bregdetare.

Ismailaj akuzohet nga togat e zeza për veprën penale të parashikuar nga neni 298, “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve.” 32 vjeçari e ktheu shtëpinë e tij në “bazë” për strehimin e sirianëve.

Në burg, është gjithashtu dhe Fatos Dusha, pronar i një hoteli në Tiranë i cili strehoi disa prej emigrantëve para se të niseshin në Vlorë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img