Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Strehohet Avniu, ‘filozofi’ i Elbasanit, kush është njeriu me zemër të madhe nga Durrësi që e ndihmoi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9ebb0f8857f60d6e1cac367abf2d4e37

Vetëm pak orë pasi gazetari Osman Stafa kërkoi ndihmë për t’i dhuruar një rulo Avniut, “filozofit” të Elbasanit që jeton në rrugë, ka ardhur edhe gjesti bujar i njerëzve me zemër të madhe. 

Qytetari nga Durrësi, Ari Bici ka ndihmuar me shumën monetare prej 5 mijë eurosh për të blerë kamperin, i cili sipas Stafës do të vendoset përpara Policisë së Elbasanit, aty ku Avniu do dhe vetë që të jetë i sigurtë.

Bashkë me gazetarin Stafa, në mision për të mbledhur të ardhura dhe për t’ia dhuruar Avniut ishte edhe aktivistja Edlira Çepani.

“E kishte prekur historia e Avniut, dhe zemra e madhe dhe e ndjeshme e Arit, s’mund te priste me qe Avniu te rrinte ne te ftohte. Me preku veprimi i tij, me perloti. Kjo eshte zemra e nje shqiptari te mire. Une s’kam cfare i them, vecse Zoti e bekofte ne familjen e tijJam shume i lumtur se jemi me shume se kurre afer zgjidhjes se situates se Avniut”, shkruan ndër të tjera gazetari.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img