Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Strehimi i afganëve/ Yuri Kim përmend fjalën “besë”: Shqipëria e tregon nderin dhe kurajon sa heqë që nevojitet

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka shëprndarë deklaratën e Senatorit  të Komitetit të Marrëdhënieve me Jashtë të Senatit Amerikan, Bob Menendez, i cili përgëzon Shqipërinë për vendimin e marrë, për të strehuar afganët të cilët janë në rrezik nga regjimi taleban.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Kim përmend fjalën “besë” dhe thotë se Shqipëria e tregon nderin dhe kurajon sa herë që nevojitet.

“Jemi krenarë që ju konsiderojmë aleatin tonë”, shkruan diplomatja amerikane.

Screenshot 15 2
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img