Strazimiri pranon që qëlloi me vezë: Ishte një shëmti e gjallë

Publikuar tek: politike, më 16:11 25-02-2016 Strazimiri pranon që qëlloi me vezë: Ishte një shëmti e gjallë

“Një shëmti të gjallë” kështu e ka cilësuar deputeti demokrat Gent Strazimiri Parlamentin ndërsa ka pranuar në një intervistë për News 24 se ai ka qenë një nga deputetët që ka qëlluar me vezë sot në seancë plenare.

“Ai parlament nuk quhet më parlament. Tempulli i Kuvendit u përdhos, ,s’ka vend për estetikë ajo sallë mban erë”, tha deputeti demokrat.

Seanca e sotme parlamentare u shoqërua me mjaft tension dhe zgjati vetëm pak minuta. Kryetarja e seancës Valentina Leskaj u deturua ta mbyllte pasi deputetët e opozitës qëlluan tre herë me vezë në drejtim të kryeministrit Rama ndonëse asnjë nga vezët nuk ra mbi të. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098388195037842
array(1) { ["section"]=> string(67) "strazimiri-pranon-qe-qelloi-me-veze-ishte-nje-shemti-e-gjalle-33516" }