Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Stoltenberg bisedë me Vuçiçin, ia bën të qartë: Nëse rrezikohet stabiliteti në Kosovë, jemi të gatshëm të ndërhyjmë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Në fokus të bisedës kanë qenë ngjarjet e fundit të ndodhura në veri të Kosovës.

albsig

Përmes një postimi në “Twitter”, numri një i NATO-s, ka treguar se ia ka bërë të qartë Vuçiçit se se nëse do të cënohet stabiliteti i Kosovës, forcat Euroatlantike janë të gatshme të ndërhyjnë.

Fola me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç për tensionet në veri të Kosovës . Të gjitha palët duhet të angazhohen në mënyrë konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja dhe të zgjidhin dallimet përmes diplomacisë. NATO_KFOR qëndron i gatshëm të ndërhyjë nëse rrezikohet stabiliteti”, shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img