Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Stërvitja e përbashkët e artilerisë greke dhe amerikane për pak shkaktoi tragjedi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Artileria greke dhe amerikane kanë zhvilluar një stërvitje të përbashkët në kuadër të “Defender Europe21”.

Me lokacion në Volos të Greqisë, kjo stërvitje për pak sa nuk u shndërrua në tragjedi.

Mediat greke kanë raportuar se predhat të cilat po hidheshin kanë vrarë një numër të madh delesh, të cilat ishin pjesë e tufës së një bariu. Ai po kulloste tufën e tij pranë poligonit të qitjes, e për më tepër disa nga predhat kanë rënë shumë pranë bariut duke i rrezikuar atij jetën.

Ndërkohë, Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë tha më pas për mediat se artileria nuk kishte gabuar në shënjestër, por kishte qenë bariu me delet që kishin hyrë brenda poligonit të qitjes duke shkaktaur situatën në fjalë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img