Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Stërvitja “Defender 21” mbaroi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar disa momente të stërvitjes “Defender 21 Europe”, të cilat u zhvilluan gjatë muajve maj dhe qershor të këtij viti.

Më shumë se 26,000 forca shumëkombëshe nga 27 vende zhvilluan pothuajse në të njëjtën kohë operacione në më shumë se 30 zona trajnimi e në më shumë se një dyzinë vendesh nga Balltiku në Ballkan dhe Rajonin e Detit të Zi.

Më shumë

spot_img
spot_img