‘’Stefanizmi është trend! Të bëhemi të gjithë trendy’’, Ervin Salianji shpotitës për ‘’Sportin e ri kombëtar’’

Publikuar tek: politike, më 13:49 25-04-2016 ‘’Stefanizmi është trend! Të bëhemi të gjithë trendy’’, Ervin Salianji shpotitës për ‘’Sportin e ri kombëtar’’

Ervin Salianji, ish-kandidati për kreun e forumit rinor demokrat shpotit sot socialistët dhe mbështetësit e tyre në media. Dhe sipas tij , ka lindur një sport i ri kombëtar. Ai i referohet edhe ‘’Stefanizmit’’, pa e sqaruar me saktësi nëse ka lidhje me analistin Andrea Stefani.

Ja çfarë analize të shkurtër bën sot Salianji:

“Ka lind një sport i ri kombëtar! Sporti i preferuar nga pushtetarë, të bësh opozitën e opozitës!

Duket sport i mirë, së pari të bën mirë për shëndetin sepse të duket vetja me rëndësi të madhe ( si dikur psh).

Së dyti, qeveria t’i hap dyert e mediave, kur nuk bën dot lajm duke sharë qeverinë shaj opozitën dhe çfarë do të thuash kujdeset Rama që të dali në media!

Së treti, s’ke asnjë risk se mund të dëmtohesh, bandat i ka qeveria opozita nuk ka ç’të bën me alternativën e saj, opozita mundohet me argument!

Së katërti, nuk ke nevojë të thuash çfarë nuk shkon (kjo është e vështirë ta gjesh në fakt), i fusim duhet një përmirësim dhe jemi në rregull! Stefanizmi është trend! Të bëhemi të gjithe trendy! Ky është sport i mirë!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010363817214966
array(1) { ["section"]=> string(106) "stefanizmi-eshte-trend-te-behemi-te-gjithe-trendy-ervin-salianji-shpotites-per-sportin-e-ri-kombetar-38627" }