Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Starton festa e Teatrit Shëtitës 2021- 2022, Komedia “Boeing Boeing” nis fluturimet në 8 dhe 9 shtator

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komedia e famshme, Boeing Boeing prodhim i Teatrit Shetitës Çajupi, është një sipërmarrje e rrallë. Për herë të parë në këto 30 vjet është vendosur një rekord spektakolar.

Afro 170 shfaqje kudo nëpër Shqipëri. Fluturimi do të rinisë në Tiranë, në 8 dhe 9 shtator, ora 20.oo, nga Teatri Veror i Universitetit të Arteve. Performanca është në thelb fantastike. Regjisori dhe kasti i  zgjedhur i aktorëve sulmojnë historinë e ngjarjeve me energji të gjithanshme.

Një paraqitje e përgjithshme e mahnitshme, e shpejtë në të gjitha linjat. Alarmi i ngjan atij të pasagjerëve të një avioni të shpartalluar, gjatë një rënie fatale. Shfaqja e mrekullueshme e  aktorëve brilante, të cilët ngjisin të gjitha llojet e shkallëve me padurim, duke e bërë të qeshurën infeksion.

REZERVONI: 0694820625.

d8477716 4b07 490b b93c ace8450dd1e8
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img