Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Stafi i 18 kompanive ajrore nis grevën në prag të Krishtlindjeve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Transporti ajror civil në Britaninë e Madhe është në një moment kritik pas njoftimit të punonjësve nga 18 kompani të ndryshme ajrore se do të nisin një grevë 48 orëshe në prag të Krishtlindjes.

Më shumë se 1,500 punonjës të check-in dhe bagazheve në 18 aeroporte të ndryshme britanike do të nisin grevën 48 orëshe në 23 nëntor për shkak të pakënaqësive me pagat, raporton Newsbmb.al.

Stafi i British Airways njoftoi se punonjësit e tyre kanë votuar unanimisht me gëzim të madh në favor të grevës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img