Sri Lanka u paralajmërua nga inteligjenca indiane tre orë para sulmeve me bombë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:44 23-04-2019 Sri Lanka u paralajmërua nga inteligjenca indiane tre orë para sulmeve me bombë

Autoritetet në Sri Lanka u paralajmëruan të paktën tre orë përpara sulmit të parë me bombë.

Lajmin e bën me dije agjencia mediatike Reuters, nga tre burime zyrtare të inteligjencës indiane.

Tre kisha dhe katër hotele u sulmuan me bombë të dielën e Pashkëve, duke i marrë jetën mbi 300 personave. Por autoritetet e inteligjencës indiane thanë për Reuters se tre orë përpara sulmit me bombë në një prej hoteleve, ata paralajmëruan kolegët në Sri Lanka për “një sulm të afërm nga militantët islamikë”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Të gjithë ankohen pse nuk del një parti e re, kur del e shpallin vegël të pushtetit, Sorosit apo alienëve'
Stimulantë dhe hormone te domatja dhe shalqiri, fermerët që i prodhojnë kanë frikë ti hanë vetë »
Article Logic
Execution time: 0.013298988342285
array(1) { ["section"]=> string(86) "sri-lanka-u-paralajmerua-nga-inteligjenca-indiane-tre-ore-para-sulmeve-me-bombe-161589" }